DOPRAVA ZDARMA OD 40 EUR + DARČEK

E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Krok 1-2

ČISTENIE PLETI A DVOJITÉ DOČISTENIE

V kórejskej starostlivosti o pleť sa používa dvojkrokový spôsob čistenia. Ako prvý sa používa čistič na báze oleja, po ktorom nasleduje čistič s receptúrou na vodnej báze.

Olejový čistič: rozpúšťa a odstraňuje produkty na olejovej báze, akými sú odolný make-up, krémové základy, SPF a prebytočný kožný maz bez straty hydratácie pokožky. Slúži na odstránenie hrubej ,, špiny ´´z vašej pleti.

Penový čistič : nasleduje po olejovom čistení, pre hlbšie a dôkladnejšie vyčistenie pleti. Na rozdiel od našich ,, západných ´´  čistiacich pien sú tie kórejské formulované  látkami šetrnými k pleti, ako ružová voda, alebo kys. hyalúronová, ktoré majú nižšie PH vhodnejšie pre zdravú pokožku.

KROK 3

EXFOLIÁCIA

Exfoliácia je proces, ktorým sa odstraňujú staré, odumreté kožné bunky s cieľom nahradiť ich novými, mladšími a krajšími. Je to jeden z veľmi dôležitých pilierov kórejskej starostlivosti o pleť. Zaraďujeme sem chemické exfoliátory (AHA, BHA, PHA kyseliny) a fyzikálne (peeling). Používať by sme ich mali max. 2 - 3 x týždenne, ale vo všeobecnosti by mala  ich aplikácia závisieť od stavu a typu vašej pokožky.

KROK 4

TONER

Cieľom kórejských tonerov je dosiahnuť hydratáciu pleti a vyvážiť jej PH. Po jeho použití sa stáva pleť vlhkejšou a je pripravená lepšie prijímať aktívne látky z ďalších produktov. 

KROK 5

ESENCIA

Esencia je tekutejšia a menej koncentrovanejšia ako sérum. Jej hlavnou úlohou je dostatočne hydratovať  pleť a pripraviť ju pre lepšie vstrebávanie séra. 

KROK 6

SÉRUM / AMPULA

Tieto produkty obsahujú aktívne látky špecifické pre konkrétny problém pleti, akými sú dehydratácia, anti - aging, akné alebo pigmentácie. Ampula je zvyčajne viac koncentrovanejšia ako sérum.

KROK 7

LÁTKOVÉ MASKY

Kórejské ženy používajú látkové masky 2 - 7x týždenne. Dostačujúce však bude, ak použijete masky  1 - 3 x do týždňa, pretože poskytujú pleti hĺbkovú hydratáciu a výživu.

KROK 8

PLEŤOVÝ KRÉM

Aby mohli aktívne látky robiť správne svoju prácu a ostali tam kde majú byť je dôležité ich ,, utesniť ´´ pleťovým krémom. Použiť sa môžu aj gély alebo oleje, ktoré vytvárajú na povrchu pokožky ochrannú vrstvu.

KROK 9

OČNÝ KRÉM

Pokožka okolo očí je oveľa jemnejšia ako na iných miestach, preto je náchylnejšia na tvorbu vrások a drobných liniek. Krém okolo očí poskytuje krehkej očnej pokožke potrebnú hydratáciu, spevňuje ju a rozjasňuje.

KROK 10

SLNEČNÁ OCHRANA

Posledný a veľmi dôležitý krok ! Každá ranná rutina by mala byť zakončená krémom s SPF (faktorom), ktorý pleť chráni pred nežiaducimi UV lúčmi. Vyhnete sa tým predčasným vráskam, pigmentovým  škvrnám a predčasnému starnutiu pleti.