DOPRAVA ZDARMA OD 49 EUR + DARČEK

E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

10 - kroková kórejská starostlivosť

Už ste niekedy počuli o 10-krokovej kórejskej starostlivosti o pleť ? Ak nie, dúfam, že sa vám práve nezatočila hlava :) . Možno väčšinu z vás ako prvé napadne: ,,to naozaj používajú každý deň 10 produktov? ´´ Tak to nie! Stačí mydlo, jeden uterák a krém... Ale kórejské ženy naozaj vedia čo robia a z bežnej rutiny si vytvorili dokonalý životný štýl, vďaka ktorému je ich pleť zdravá a dokonale žiarivá. Základom kórejskej starostlivosti je jedinečný režim, zostavený z individuálnych potrieb pleti a verte mi, stojí to zato! Cieľom tohto režimu nie je mať veľa produktov, ale hlavne tie správne, ktoré sa používajú aj
 v správnom  poradí.

KROK 1, 2
Čistenie pleti - Dvojité čistenie 

            V kórejskej starostlivosti o pleť sa používa dvojkrokový spôsob čistenia. Ako prvý sa používa čistič na báze oleja, po ktorom nasleduje čistič s receptúrou na vodnej báze.

Prečo je to tak ?

Olejový čistič: rozpúšťa a odstraňuje produkty na olejovej báze, akými sú odolný make-up, krémové základy, SPF a prebytočný kožný maz bez straty hydratácie pokožky. Slúži na odstránenie hrubej ´´špiny´´ z vašej pleti.

Penový čistič: nasleduje po olejovom čistení, pre hlbšie a dôkladnejšie vyčistenie pleti. Na rozdiel od našich ´´západných´´  čistiacich pien sú tie kórejské formulované  látkami šetrnými k pleti, ako ružová voda, alebo kys., hyalúronová, ktoré majú nižšie pH vhodnejšie pre zdravú pokožku.

KROK 3
Exfoliácia

Exfoliácia je proces, ktorým sa odstraňujú staré, odumreté kožné bunky, aby ich mohli nahradiť nové, mladšie a krajšie. Je to jeden z veľmi dôležitých pilierov kórejskej starostlivosti o pleť. Exfoliátory môžeme voliť chemické a fyzikálne.


Chemické : 
- AHA (Alfa - hydroxy kyselina): kyselina mliečna, citrónová, glykolová...
- BHA (Beta - hydroxykyselina) :kyselina salicylová
- PHA (Poly - hydroxy  kyseliny): Glukonolaktón, kyselina laktobiónová

Fyzikálne :  mechanický peeling. žinky, hubky, kefky..

Používať by sme ich mali max. 2 - 3 x týždenne, ale vo všeobecnosti by mala ich aplikácia závisieť od stavu a typu vašej pleti. Neodporúča sa kombinovať chemické a fyzikálne exfoliátory v jeden deň v dôsledku zvýšeného rizika podráždenia pokožky.

KROK 4
Toner

Cieľom kórejských tonerov je dosiahnuť hydratáciu pleti a vyvážiť jej pH. Optimálne pH pokožky sa pohybuje od 4,5 – 6,2. Po jeho použití sa stáva pleť vlhkejšou a je pripravená lepšie prijímať aktívne látky z ďalších produktov. Taktiež slúži pre posledné odstránenie stôp make-upu, ktorý mohol na pleti ostať.  Použiť by sa mal najlepšie 1 minútu po vyčistení pleti.

Ako vybrať správny toner?

Toner by ste mali vždy vyberať podľa typu vašej pleti. Ak máte sklon k akné, voľte tonery s prídavkom AHA kyselín, ktoré sú šetrnejšie k pleti.
Pre normálnu a kombinovanú pleť sa odporúčajú tonery s obsahom vit.C, koenzýmu Q10, kys.,hyalúronovou, alebo glycerolu.

KROK 5
Esencia

Esencia je tekutejšia a menej koncentrovanejšia ako sérum, ktorá má dokonale hydratovať pokožku. Správna hydratácia pleti je dôležitá, aby bola pokožka krásne žiarivá a zdravá. Esencie poskytujú, okrem hydratácie, aj výživu v podobe minerálov a antioxidačnú ochranu. Hlavnou úlohou esencií, ako aj tonerov, je pripraviť pleť na hlavné ošetrenie – použitie séra.

KROK 6
Sérum / ampula

Sérum: obsahuje aktívne látky špecifické pre konkrétny problém pleti, akými sú dehydratácia, anti-aging, akné, alebo pigmentácie. 

Ampula: je viac koncentrovanejšia ako sérum. Jej cieľom je posilniť pleť v čo najkratšom čase. Napríklad, ak vaša pleť potrebuje malý ,, reštart´´ môžete použiť týždenné balenie ampuliek pre jej naštartovanie a vyriešenie daného problému pleti.

KROK 7
Látkové masky

Látkové masky sú skvelé v tom, že dokážu za krátky čas dodať pleti potrebnú hydratáciu a výživu. Kórejské ženy používajú látkové masky 2 - 7x týždenne. Netreba to však preháňať...všetko závisí od typu vašej pokožky. Max. 1-2 x do týždňa úplne stačí. 

KROK 8
Pleťový krém

Aby mohli aktívne látky robiť dobre svoju prácu a ostali tam kde majú byť je dôležité ich utesniť pleťovým krémom. Použiť sa môžu aj gély alebo oleje, ktoré vytvárajú na povrchu pokožky ochrannú vrstvu.

KROK 9
Očný krém

Pokožka okolo očí je oveľa jemnejšia, ako na iných miestach, preto je náchylnejšia na tvorbu vrások a drobných liniek. Krém okolo očí poskytuje krehkej očnej pokožke potrebnú hydratáciu, spevňuje ju a rozjasňuje.

KROK 10
Slnečná ochrana -krém s SPF

Posledný a veľmi dôležitý krok! Každá ranná rutina by mala byť zakončená krémom s SPF (faktorom), ktorý pleť chráni pred nežiadúcimi UV lúčmi. Vyhnete sa tým predčasným vráskam, pigmentovým  škvrnám a predčasnému starnutiu pleti.

ZÁVER

Pri dodržiavaní tohto režimu by mala vaša pokožka vyzerať žiarivejšie a krajšie už po týždni! Ak ste ale doteraz vašej pleti nevenovali dostatočnú pozornosť chvíľu potrvá, kým si pokožka navykne na účinné látky a začne na ne reagovať.  


Žiaľ, jednotný  pleťový režim pre všetkých neexistuje, a tak, ako sme každý jedinečný je jedinečná aj naša pleť. Treba sa riadiť vždy individuálnymi potrebami pokožky a nastaviť si tak správne režim, aby vyhovoval len vašim potrebám.

Článok pre vás napísala Katka